Hububat Gübreleme

Hububat Gübreme nasıl yapılır. hububatta taban gübreleme, üst gübreleme, yaprak gübreleme, sıvı gübreleme yapılırken hangi gübreler kullanılmalıdır. Hububat Gübresi ne zaman uygulanır. Gübreleme işlemi nasıl yapılır, ayrıntıları nedir ?

Bu sitede zaten www.arpa.net.tr sitemizde arpa gübreleme konusunda gerekli bilgiler verilmiştir. Diğer hububat ürünlerinden Tritikale, Yulaf, Buğday konusunda ayrı ayrı detaylı bilgi verilmiştir. Aşağıdaki sayfa başlıklarından ulaşabilirsiniz. Aslında genel olarak benzeri zirai ilaçlama ve gübreleme programları uygulanacak olsa da hububat çeşidine göre gerek üretim şekli, gerekse üreticinin beklentisi ile ilgili önem derecesi farklı olduğu için hububat gübreleme şeklinde farklılıklar oluşacaktır. Örneğin Yulaf yada Çavdar bazen yeşil biçilmektedir, hatta aynı şey arpa tarlası içinde geçerlidir. Arpa, Yulaf, Çavdar genellikle susuz bölgelere ekilirken Buğdayı daha çok sulama yapılan arazilere ekilmektedir ve daha çok gübre atılmaktadır. Arpa,Yulaf, Tritikale, Çavdar bazen karışık olarak da ekilebilmektedir, örneğin arpa-yulaf ikilisi gibi. Bu arada arpa bitkisinde olduğu gibi tüm hububatlarda Rekor Gübre ürünlerini kullanabilirsiniz. Gübreleme Programı

Tüm hububat bitkilerini bu gübreleme programı ile gübreleyebilirsiniz. Gerek toprak altı verilecek taban gübresi, damlamadan ve yağmurlamadan verilecek sıvı gübreler , sıvı yaprak gübreleri programa dahildir. Hububat yetiştiriciliğinin her aşamasında uygulanması gerekli bir gübre mevcuttur. Verim yükseltmek için muhakkak tavsiye ediyoruz.

Buğday Gübreleme Tritikale Gübreleme Yulaf Gübreleme Çavdar Gübreleme