Arpa Buğday Gübre Fiyatları

Arpa  buğday için kullanılan sıvı gübre güncel fiyatları nedir, taban gübresi fiyatları nedir, yaprak gübresi fiyatları nedir, damlamadan ve  yağmurlamadan uygulanan gübrelerin fiyatı nedir. Toz gübre fiyatları nedir ? Aşağıda sırası ile  hem fiyatlarını hem de  ne  ne  kadar etkili olduğu konusunda  bilgi verilmiştir. Gübrelerin 2023 yılı güncel fiyatlarına da  ulaşabilirsiniz. Bu sayede  arpa ve  buğday   yetiştiriciliğinde arpa buğday gübre fiyatları konusunda  bilgi sahibi olup  gübreleme  maliyetini hesaplayabilirsiniz. 

Arpa ve Buğday için Sıvı Yaprak Gübresi Fiyatları 

Arpa  buğday için sıvı yaprak gübresi fiyatları ne kadar ? Arpa  buğday  tarlası gübreleme  maliyeti hakkında  bilgi sahibi olmak, maliyetlerini hesaplamak için diğer gübrelerin olduğu gibi sıvı gübrelerin de  fiyatlarını bilmelisiniz. Arpa  buğday sıvı gübresinin Litresi ne  kadar, kaç Tl, tonu kaça  geliyor. Hangi bayiden kaça  temin edilebilir. Kilosu kaç lira. Dolar ve Avro kuruna  bağlı olarak fiyatı yükseliyor mu ?  Aşağıda  gübre fiyatı linki verdiğimiz sıvı yaprak gübresi  hem arpa  tarlası gübreleme işlemi için hem buğday için ve  diğer  tüm hububatlar  için kullanılmaktadır. Adı Rekor Gübre Yaprak Gübresi olan bu gübre sıvı formada olup yani aynı zamanda  bir sıvı gübredir.   1  litresi 10 dekar hububat  tarlasına  uygulanır.  Genel olarak kullanım zamanları konusunda  biraz  bilgi verecek olsak ta aşağıdaki 'Kullanım Zamanları' linkinden girdiğinizde  Rekor Gübre Sıvı yaprak gübresinin nasıl uygulandığı, dekara  ne  kadar  atıldığı karışım oranları vb.  hepsini  okuyabilirsiniz.  Rekor Gübre Sıvı yaprak gübresi arpa ve buğday tarlalarına 2  tekrar tavsiye edilmektedir. En ideal sonucu 1 dekara  100 cc  olarak uygulayınız. Kesinlikle  yabancı ot  ilacı ile  karıştırmayınız. Sinek ilacı, süne  ilacı, pas ilacı vb. ilaçlar  ile birlikte karışabilir. Rekor Gübre A.Ş nin ürettiği ve  tavsiye edeceği gübreler  ile sadece  karışabilir.  Tüm bitkilerde  yabancı ot mücadelesi sonrası uygulanması  tavsiye edilir. Kardeşlenme  başlangıcı döneminde  1. uygulamayı, 2. uygulamayı ise  arpa ve  buğdayların   sapa  kalma döneminin sonuna  doğru tavsiye ediyoruz. Bitki gelişiminde  son derece  etkili bir sıvı gübredir. Bitkiyi strese  sokmaz. Arpa  buğdayın yeşil kalmasını sağlar. Uygulandığında  bitkiyi susatmaz, tam tersi susuzluk stresi varsa da  onu giderir. Bundan dolayı yağmur  sonrası atılması daha  iyi sonuç verir. Diğer sıvı gübrelerinde  ve  üst gübrelerin de  durum genel böyle değildir, sıvı gübreyi  uyguladığınızda  bitki bir süre  sonra susadığı için, ayrıca  olası bir yakma  vb. korku dolayısıyla  yağmur  öncesi atmaya  çalışılır.  Dediğimiz gibi Rekor Gübre Sıvı Yaprak gübresi uygulaması  sonucunda  bunlar  oluşmaz, korkmanıza  ve  stres  yapmanıza  gerek yoktur. Bitki daha  dirençli olur, verim ve kaliteyi ciddi oranda  artırır.  Aşağıdan güncel gübre fiyatlarına  ulaşabilirsiniz. 

Sıvı Yaprak Gübresi Fiyatları           ..                         Kullanım Zamanları

Arpa Buğday için Taban Gübresi Fiyatları

Arpa Buğday için Taban Gübresi Fiyatları ne  kadar ?  Dap Gübresinin 1  çuvalı kaç lira. Tonu Kaç Tl oldu. 3 20 gübresinin fiyatı nedir ? Taban gübresi fiyatlarındaki dalgalanma ve  yüksek fiyat seyri ve  gübreleme  maliyetlerinin yüksekliği arpa buğday ekip ekmeme  kararını  etkiler hale geldi. Bu konuda da  en fazla  maliyeti taban gübresi oluşturduğu için arpa  buğday ekimi için taban gübresi fiyatları çok belirleyici bir konu oldu.  İçinde  bulunduğumuz 2022 yılı Kasım ayını düşündüğümüzde gelecek yılın iklim şartlarını şimdiden kestirmek mümkün değil. Halbuki iklim şartları da  ciddi oranda  verimi değiştiriyor. İklim sorunu öyle ki sulu tarım yapılan arazilerde de  verim son derece  etkiliyor. Hal böyle  olunca  sulanan yada  sulanmayan arpa  buğday tarımı - yetiştiriciliği yapan herkes öncelikle  'Acaba  yaptığım masrafı çıkarabilecek miyim' diye  düşünüyor. Bu masraf hesabında da uygulanan taban gübresi  fiyatları son derece ciddi bir  yer tutuyor. Tabii ki taban gübresi denildiğinde  neyi kasdediyoruz, DAP gübresini, 20 20 gübresini, 15 15 Gübresi vb. gübreleri kastediyoruz. ancak maalesef bu  taban gübresi fiyatlarını  üretici firmalar şu gübrenin fiyatı bu dur, şu gübrenin fiyatı şu dur  gibi açık ne  bir yerlerde  yazmıyorlar. Mecburen bu gübrelerin satıldığı bir  bir  yetkili bayi bulunup anlık taban gübresi fiyatını öğrenebilirsiniz. Açıkçası durum bu şekilde. 

        Diğer bir konuda  şu dur, ekim aşamasında  arpa  buğday tarlanıza  muhakkak taban gübrelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak topraklarınız vermiş olduğunuz  bu gübrelerin tamamını bitkiye geçirmeyip tutmaktadır. Her türlü  hesabı yaparak dekara 15-20 kg   taban gübresi uygulaması yapıyorsunuz  ama  ne  kadarını alabiliyor  bitki ? Bundan dolayı da sizlere  tavsiyemiz aşağıda  linki verdiğimiz  gübreleme  programındaki gerek toprak altı gübre  olarak verilen Rekor Gelişim Tarla  gübresini gerekse  diğer  sıvı ve toz  gübreleri uygulamanızı hatta  tüm programa  uymanızı tavsiye ediyoruz. Şundan emin olunuz ki sadece arpaya  ve  buğdaya  taban gübresi yada  klasik üst gübresi uygulamaları  yüksek verim alma  şansınız  düşmüştür, muhakkak ilave bu ürünlere  ihtiyacınız vardır. Artık ekip düşük verim yada  orta  seviyede verim almak masraflarınızı kurtarmayan bir noktada  olup muhakkak şartlara  göre  en iyi verimi almak zorundasınız sevgili üreticilerimiz. 

Arpa buğday Gübreleme Programı

Arpa Buğday için Damlama Gübresi Fiyatı

      Arpa  buğday için damlama  gübresi fiyatı ne  kadar ? Litresi kaç Tl ? Bu fiyatlar  kalitesine  göre, markasına  göre, 1 dekara  kullanım oranlarına  göre  değişiklik gösterir. Aşağıdan    en etkili ve  en ekonomik damlama  gübrelerine  ulaşabilirsiniz.  https://www.rekorgubre.com.tr

TikTokInstagramYouTubeFacebook