Arpa Gübreleme Programı, Arpada Gübre Önerisi, Arpanın Gübreleme Takvimi Nasıldır ?

Arpa Gübreleme Programı, "En az maliyete göre ile alınabilecek en yüksek verimi almak için mi ? ", " İdeal Maliyet ile en yüksek verim hedefine ulaşmak için mi ? " politikasına göre değişir.

Çünkü arpa gübreleme programını hazırlarken arpa üreticisinin kafasındaki politika belli olmalıdır. Elbette herkes bir tarladan kaldırılabilecek en yüksek arpayı hasat etmek ister ama buna ulaşmak için gerekli şartlar ve bütçeyi de ayıracak mı ? Özellikle son yıllarda gördüğümüz şey " Geçmiş yıllardaki maliyetlerini artırmadan daha fazla nasıl arpa yetiştirebiliriz " şeklinde olmuştur. İşte aşağıdaki gübreleme programı size bunu rahatlıkla sağlayabilir.

Bu programda arpa tarlasının toprak hazırlığından, arpa tarlasının ekiminden itibaren çimlenme, kardeşlenme, sapa kalkma , gebeşleşme ve başak oluşum süreci içerisindeki her dönemde uygulanması gerekli ve uygulayacağınız bir ürün vardır. Gerek kıraç arazide yetişen arpa olsun gerekse sula yapılabilen arpa tarlalarında olsun, bu programda toprak altı gübreler dahil, sıvı gübreler, arpa için yaprak gübresi uygulamaları ve detaylı anlatımları vardır. Yine az da olsa damlama sulama ve damlama gübreleme yapılan araziler için damlama gübresi uygulamalarında da bahsettik. Yine gerek damlama gübreleri gerekse yaprak gübresi ürünleri de son derece etkili ve verimi kaliteyi artıran gübrelerdir. Eğer salma sulanıyorsa da yine çiftçilerimizn kendi aralarında konuştuğu tabirle dım dım yöntemi ile suyun karığın tarlanın başına bir bidonun içine gübrenin dökülerek uygulandığı damlama gübreleri de vardır. Bu gübreler çökelme yapmayıp çok hızlı su ile karışıp homejen bir çözelti oluşturduğu için salma sulama ile son derece homejen şekilde uygulanmaktadır ve gayet güzel sonuçlar sağlamaktadır. Aşağıdaki Linkten Arpa veriminde son derece başarılı sonuç aldıran Rekor Gübre Gübreleme Programına Ulaşabilirsiniz. Bu arpa gübreleme programına uymanızı öneriyoruz tavsiye ediyoruz.

Arpa Gübreleme Programı - Arpa için Gübre Önerisi - Gübreleme Takvimi (rekorgubre.com.tr)

Yine yukarıdaki video bölümü sayfasından da Rekor Gübre Gübreleme programına uyularak yapılan gübrelemedeki arpa tarlalarındaki sonuçları izleyebilirsiniz.

Her ürün çok etkili olup gübre uygulama maliyetlerinin de çok yüksek olduğu bu dönemlerde gübreleri uyguladığınıza attığınıza misli misli değmesi gerekir. Aşağıdaki linkten de Arpa Gübreleme programı içerisindeki gübreler konusundaki sık sorulan soruların da da cevaplarını okuyabilirsiniz.

ARPA GÜBRELEME

TikTokInstagramYouTubeFacebook